Ex libris a japonská razítka

Návod na levnou výrobu funkčních razítek, které můžete použít třeba do kešek nebo jako Ex libris.

Nedávno jsem s kamarádem řešila návrh razítka. Chtěl si vytvořit svůj Ex libris. Co se skrývá pod tímto vzletným latinským název jsem netušila, ale strejda Google hned vysvětlil. Ex libris bývalo speciální razítko v knize, kterým si jí majitel označil. Knihy v dobách dávných byly nesmírně vzácné a hodnotné. A proto bylo na místě si tyto cennosti podepsat. A aby se ti bohatí neupsali vznikly tyto knižní razítka. A ono se to hodí i dnes. Třeba já strašně ráda půjčuju (vnucuju O:)) knihy druhým a pak se tak toulají světem a už neví komu patří.

No a pak by se mi hodilo razítko do kešek a tu a tam… ale výroba není úplně nejlevnější a zas tak nutně ho nepotřebuju… Ale teď jsem našla šupr čupr video, jak si zrobit docela jednoduše razítko doma z gumy. Zavedé nás do Japonska, odkud tato technika pochází. Tak si k tomu pusťte nějakou tématickou hudbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *