Na chybách se člověk učí

Přátelé, teď jsem vám zjistila, že už tři roky trapasím na jůtubku 😛 Dělám machry, jak se krátí zlomky a přitom nezvládnu vydělit patnáctku pěti 😛

Dobrá duše, která mě na tuto chybu v komentářích upozornila, nezapoměla zmínit, že je to vlasně dobrá chyba, aby děti viděli, že každý se může splést a neměli mindráky ze svých vlastních chyb.

 

Vůbec mě nenapadlo, že si děcka mohou myslet, že velcí nedělají chyby. Ale ono to tak asi fakt vypadá! A malí se pak se kvůli vlastním chybám cítí hloupě. Ach, kdybyste jen tušili, kolik naflákám chyb, než dám dohromady jeden článek. Kolikrát se mi popletou znaménka při výpočtech a o gramatice ani nemluvě. A kolik chyb opravím, než tady vznikne jeden výukový prográmek. Jenže to vy netušíte. A to je špatně. A právě proto, to chybné video nestáhnu a nechám ho, ať mi dělá trapas dál 🙂

Chyby totiž nejsou trapné, chyby jsou dobré. Jsou to kamarádky, které nás posouvají dál, na kterých se učíme. Vezměme tedy chyby na milost. Nestyďme se za ně, nezlobme se na ně a mějme je rádi 🙂 Jsou to jen zajímavé hádanky, které třeba vyluštit. Nic víc. Buďme vděční i za to když nás někdo na naši chybu upozorní. Protože neodhalená chyba je opravdu k ničemu.

Jj nejsou chyby jako chyby, některé bolí, jiné dokonce mohou stát člověka život! Ale pokud si uvědomíme, že jsme omylní, naučíme se s chybami spolupracovat, získáme na ně čuch. No a budeme je pak umět najít a opravit dříve, než způsobí nějakou velkou paseku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *