Páčí se nám to

Páka je super věc. Je to snad nejjednodušší zařízení na světě a přitom s ní dokážeme neskutečné věci. Tak například pomocí páky odvalíme balvan, vypáčíme dveře, povolíme šroub, rozlouskneme ořech, otevřeme konzervu, atd. atd.

Nejen že s pákou získáme obrovskou sílu, ale páka nás toho může spoustu naučit. Procvičíme si s ní zlomky, trojčlenku, rovnice, naučíme se  odvozovat fyzikální vzorce a nejlepší na tom všem je, že si vše můžeme odzkoušet na vlastní ruce – na vahách!

Tak pojďme na to:

Seznamte se s pákou a nechte se pohoupat.

Vyzkoušejme si páku aneb hraní s váhami.

Jak nalézt vzorec pomocí trojčlenky?

Jednoduché příklady na páku.

Složitější příklady na páku.

Jak zvážit těžké pomocí lehkého

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *