Piškvorky

Piškvorky můžeme hrát v klidu na čtvercovém papíře, nebo s kameny. Ale můžeme se u nich i pořádně zadýchat!

Piškvorky na 3 (s kameny)

Nejjednodušší piškvorky se hrají na čtvercové sítí 3×3. Vytvoříme jí snadno třeba ze 4 větviček. Dále potřebujeme 2×5 kamenů. Na jednu sadu kamenů si můžeme nakreslit kolečka, na druhou křížky. Nebo můžeme použít kameny z mlýnku.

Na začátku hry je hrací plocha prázdná. Kameny do ní hráčí na střídačku pokládají. Kdo první položí své kameny do řady, vyhrává. Řadu tvoří 3 kameny vedle sebe, nebo pod sebou, nebo ze šikma. Např. červené berušky na obrázku výše vyhrály, protože vytvořily šikmou řadu. Nepodaří-li se nikomu poskládat řadu, hra skončila remízou.

Piškvorky na 5 (na papíře)

Zvítězily křížky, mají 5 v řadě.

Piškvorky na 5 se hrajou na čtverečkovém papíře. Hráči na střídačku zakreslují své symboly (kolečka nebo křížky) do volných čtverečků. Hra končí, podaří-li se někomu zakreslit 5 svých symbolů do řady. Opět může být řada rovná, nebo šikmá.

Pokud nemáš po ruce žádného spoluhráče, nebo si chceš rychle vyzkoušet piškvorky, můžeš si zahrát s někým online po Internetu – episkvorky.cz.

Piškvorková štafeta!

Tak jestli vám obyčejné piškvorky připadají nudné, pak zkuste piškvorkovou štafetu. U těchto piškvorků si totíž pěkně zaběháš. Běhací piškvorky hrají dva týmy proti sobě. Hrací desku tvoří síť 3×3 (na videu níže vytvořenou z kruhů). Týmy se nestřídají v tahu, kdo je rychlejší ten táhne. Další hráč z týmu může vyrazit až ten předchozí doběhne zpět (plácne ho do ruky).

Můžete takto hrát klasické piškvorky na 3. Nebo vyzkoušet variantu z videa. Tedy, že každý tým má k dispozici pouze 3 kameny (trička) a po jejich uložení je libovolně přemísťují na volná pole. Přeji příjemnou zábavu 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *