Rovnice a váhy

Jak jednoduše a rychle pochopit (záměrně se vyhýbám slovu naučit) rovnice? Stačí když si je představíš jako váhy! Tomu se věnuje článek Rovnice a váhy.

Pokud ti předchozí článek nepomohl, bude třeba si problematiku rovnic více osahat. A tak je třeba si váhy vyrobit a trochu si s nimi pohrát. Tomu se věnuje článek Jak si vyrobit váhy. Po přečtení tohoto článku už by tě neměly rozhodit rovnice o více neznámých, protože pod každou neznámou si můžeš něco představit 😉

Co je to rovnice a co je to neznámá, tak tomu se věnuje tento článek.

No a jak si hrát a procvičovat rovnice? Tip na zajímavou hru, kterou můžeš hrát s kamarádem, nebo sám on-line najdeš tady: Hra na rovnice a složitější verze jsou pak Hrníčkové rovnice s násobením a dělením.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *