Úlohy ze života

Praktické příklady na trojčlenku s kterými se můžeš setkat doma, v obchodě, při měření, nebo při vaření.

Slovní úlohy na trojčlenku zde

Matika z prázdnin

1) Kolik váží batoh? S batohem Lenka váží 62 kg, bez batohu váží 54 kg.

2) Doporučení pro psy říká: Netrénovaný pes by neměl na hřbetu tahat více než šestinu svė váhy. Trénovaný pes může nosit až 1/3 své váhy. Lenka chce použít toto dopručení pro sebe. Lenka váží 65 kg. Jak těžkým batoh si může dovolit coby netrenovaný pes?

3) Do cíle zbývá 5km, za hodinu bude tma. Stíháme dojít za světla do cíle, když jsme od rána (za 10 hodin) ušli 15km?

Dům a zahrada

5) Ze střechy taje sníh. Za minutu spadne slepicím do kýble 100 kapek z okapu. Za jak dlouho se tímto způsobem naplní 10 litrový kýbl, který je prázdný? Ať vím, jestli musím jít pro vodu 😛 Při řešení tohoto příkladu může přijít vhod tento článek – kolik je kapka?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *