Tématická slovní zásoba

V článku Jak se naučit anglicky, jsem shrnula rady, které mi dávali ti, co se anglicky dobře naučili. Paradoxně v nich nenajdete zmínku o nějaké učebnici. Byly to vesměs koníčky, které donutili lidi prokousávat se angličtinou. A ty koníčky se člověk od člověka liší. Takže je vlastně nemožné vytvořit univerzální učebnici pro všechny. Slovní zásobu k učebnici Headway najdete zde. Sem pak budu dávat tématické slovní zásoby, které jsou na míru konkrétní písničce, knize, videu, článku, apod. Vše je formou zkošecích aplikací.

Geocaching – slovní zásoba, Článek o geocachingu

Diferenciál – slovní zásoba k videu (Jak funguje diferenciál)

Prak – slovní zásoba k prvnímu videu článku Jak vyrobit prak

Vlhkoměr – slovní zásoba výběr (30), komplet (98) k videu v článku o vlhkosti