Žebříček dětských časopisů

Od dětského časopisu očekávám v první řadě zábavu pro děti. Ideálně pak takovou, při které se nějakým způsobem rozvíjejí. Pozitivně dále hodnotím vkusné ilustrace, nápaditost, humor, příběhy s pointou a hry. Negativně hodnotím množství reklam a vulgarizmy.

Zatím jsem se setkala s těmito časopisy, pokud máte tipy na další dobré magazíny pro děti, prosím přispějte do komentářů.

Dráček
Puntík 10/2018Známka: 1*
Cena: 39Kč
Výborný časopis, mnoho originální zábavy pro předškoláky. Jde vidět, že autoři se vymazlí s každým číslem. Pěkné ilustrace, kvalitní zpracování (tvrdší papír). Líbí se mi že úkoly pro předškoláky mají návaznost k příběhům či komiksům.
Puntík
Puntík 10/2018Známka: 1
Cena: 39Kč
Výborný časopis, hry, modely, omalovanky, bludiště,… Příjemné a vkusné ilustrace. Překvapilo mě také kvalitní zpracování. Všechny stránky jsou na tvrdším papíře, než je u časopisu zvykem. Z prvního zakoupeného kusu, máme složené popelářské auto s výsuvným zařízením pro popelnici a deskovou hru. Reklamy jsou nenápadné a tématické. Jde vidět že autoři si vyhrají s každým číslem. Doporučuji.
Rozmarýnka

Známka: 1
Cena: 32 Kč
Výborný časopis plný inspirace pro malé kutily. Rovněž v něm najdeme nějaké to bludiště a obtahovánku, ale zaměřuje se zejména na pracovní a výtvarné aktivity doma i v přírodě. Celkově je ekologicky orientován. Kromě tipů na různé dekorace, tam najdete třeba návod na výrobu hmyzího domečku, nebo jak si recyklací vyrobit hračky. Je hůře k sehnání, než Puntík. Ale třeba zde si můžete objednat i starší čísla.
Předškolák

Známka: 2
Cena: 35 Kč
Nízkorozpočtový časopis, který neurazí. Cena odpovídá kvalitě, takže je zejména v  černobílém provedení. Různé obkreslovačky a spojovačky na procvičení jemné motoriky, něco na postřeh, nějaké to bludiště, sem tam něco spočítat. Vše zaroveň slouží jako omalovánka. Takže to děti využijí hned dva krát.
Sluníčko
Sluníčko 10/2018
Známka: 2-
Cena: 35 Kč
Pro množství reklam, je zprvu obtížné zjistit, co je obsahem časopisu. Ale nějaké to bludiště, omalovánku a hry na postřeh (najdi rozdíly, písmenka) tam jsou. Ilustrace nemají valnou kvalitu. Vyjímku pak tvoří pexeso Křemílka a Vochomurky, nebo kartičky s básničkama J.Žáčka. Mile mě též překvapila pohádka pro začínající čtenáře, která má místo některých slov obrázky a hezký příběh.
Kutílek
titulní strana časopisu Kutílek a jeho předplatné
Známka: video
Cena: 69 Kč
Časopis pro nejmenší děti 2-4let. Pozitivně hodnotí maminka z vide níže.
Čtyřlístek
Známka: –
Cena: 69 Kč
Pár let zpátky jsem v dobré víře koupila Čtyřlístek. Když už je na trhu tak dlouho, tak přece musí být dobrý. Ale zklamal mě. Co mě nejvíce zamrzelo, bylo množství zbytečných vulgarizmů v komiksech. Ale možná jsem jen sáhla po nepovedeném čísle, tak se raději zdržím hodnocení.

Další zajímavé recenze od mamiky youtuberky:

A jaký je váš oblíbený dětský časopis???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *