Čtení

Procvičování písmenek, slabik i celých slov. Na Internetu začíná přibývat výukových webů, které interaktivním způsobem pomáhají dětem začít číst. Pojďme se na ně mrknout.

On-line výukové programy na čtení

Náhled výukového programu na poznávání písmen (malé i velké).

Objevuj písmenka na klávesnici. Následující jednoduché programy ti pomohou naučit se písmenka. Nejdříve velké tiskací, potom i malé tiskací. Klikej na klávesnici a poslouchej, jaký zvuk má to které písmenko vydává.

Náhled výukového programu na tvorbu slov na 3

Pokud už písmena znáš, můžeš zkusit další hru a poskládat z písmen jednoduchá slova. Jde o takového oběšence, bez oběšence 🙂 Musíš najít správné písmena a dostaneš slovo na obrázku.

Další moc pěkné prográmky jsem našla na stránkách ucimesecist.cz. Najdete tam celkem těchto výukových aplikací:

  • Přehled písmenek – ukázky písmenek a slov která na ně začínají. Počáteční písmeno – k danému obrázku, vyber správné počáteční písmeno

 

Další web který mě na první pohled nadchnul je skolasnadhledem.cz, ale po bližším prozkoumání jednotlivých prográmků přišlo zklamání. Většina výukových programů obsahuje jen dvě, tři stabilní otázky. Po opětovném spuštěním je tam to samé. Některé programy jsou dokonce chybné. Tož ale dá se tam něco najít. A pro mě je to velká inspirace 🙂

Znáte nějaké další online výukové aplikace? Do komentu s nimi.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *