Origami

Origami je japonské slovo označující dovednost skládat z papíru. A jde o šikovnou dovednost, kterou stojí za to umět. Kromě toho, že si během chvilky vyrobíš figurky na hraní, můžeš pomoci origami řešit geometrii.

Super web se spoustou návodů na origami je origami.alyss.cz.

Hrníček z papíru

Umět si vyrobit hrnek z papíru, je velmi snadné a užitečné. Nikdy nevíš kdy se ti to bude hodit. Papírový hrnek sice začne časem prosakovat, ale na nouzové napití je to bezva řešení. Určitě ale do něj nelij horké nápoje!

K těm praktickým dovednostem se také hodí umět vyrobit obálku. Ještě zde zmíním tuto papírovou krabičku, i když ve správném origami nemají nůžky co dělat.

Večerníčková čepice

Večerníčkova čepice je základ. To musí umět každý. Když ji uděláš ve větším z třeba z novin, bude ti akorát na tvou hlavu. A můžeš jí využít třeba při malování stropu.

Lodička z papíru

Vážně plave, vyzkoušej ve vaně při koupání.

Letadlo neboli vlaštovka z papíru

Vodu už jsme zvládli, zbývá dobýt vzduch.


Liška z papíru

Nějaké jednoduché zvířátko.

Skákající žába

Šablonuk této žabce seženeš zde.

Trochu složitější varianta žáby.

Jeřáb

Takovou origami klasikou je ptáček, kterého najdete pod heslem origami jeřáb. No nevím kde by jeřáb přišel k tak dlouhému ocasu, ale asi byl kdysi autorovi inspirací.

Papírový Homo sapiens 🙂

No a pro největší machry tu mám ještě panáčka.

Akční origami

Co si budeme povídat, když naše skládačka  i něco umí je to zase větší sranda. Kromě skákající žáby, kterou jsme si ukázali výše, teď můžeš zkusit třeba útok hada!

Vtipná je i nášlapná past

a nebo klanějící se tučňák

1 komentář na „Origami“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *