Rodeo Soliter je sice hra pro jednoho hráče, ale zajímavé je si to zahrát i ve dvou. S tím že cíl máme společný. Hrajeme-li tuto hru ve dvou a v tazích se střídáme, trénujeme si tím velmi důležité sociální dovednosti (tzv. soft skills).
Ke hře potřebujeme:
– herní desku – síť ve tvaru kříže si snadno nakreslíme třeba na starý kalendář
– herní kameny – těch musí být tolik co políček mínus jeden (23-1 = 22). Můžete si nasbírat skutečné kameny, nebo použít knoflíky, těstoviny, piškoty, fazole, prostě něco s čím se dobře manipuluje.
Jak se to hraje?
– herní tah – vezmi libovolný herní kámen a přeskoč jím jiný kámen. Přeskočený kámen
odeber. Přeskakuje se v rovném směru (svisle nebo vodorovně). Přeskočit se smí pouze jeden kámen. A doskočit se musí na volné pole.
– konec hry – hra končí není-li možné provést tah
– cíl hry – vyhodit co nejvíce kamenů. Tedy aby nám na konci hry zůstalo na herní
ploše co nejméně kamenů. Ideálně pak jeden (jde to).
– skore – na konci si můžeme poznačit výsledek naší hry. Spočítat zbylé kameny. Pak můžeme sledovat zda se zlepšujeme. Čím menší skóre, tím lepší výsledek.
Variance Soliteru
Pokud už základní hru dáváte levou zadní, můžete zkusit další výzvy:
Vícenásobné skoky
Podobně jako u dámy jsou povoleny vícenásobné skoky a ty přináší do hry další výzvy. Pokud už zvládáš snadno vyčistit zaplněné pole do jednoho jediného kamene na konci. Zkus se zdokonalovat ve hře na minimální počet tahů. Vícenásobný skok je považován za jeden tah. Profici prý zvládnou vyhrát křížový herní plán (s 33 poli) pouhými 16 tahy!