Umělá inteligence – ježek

Je tomu pár měsíců, co se na veřejnost pustila umělá intelignece a ne jedna. Ono jako umělá inteligence se používá už dlouho, ale v této formě, kdy se s ní můžete bavit a nepoznáte, že nejde o člověka, navíc má přehled a vědomosti, které by jedna lidská hlavička, jen stěží pojmula, to tu ještě nebylo!

Umélá inteligence toho dokáže spoustu. Napsat během pár vteřin referát na libovolné téma, slohovku,  poradit, vysvětlit, zkontrolovat, vyřešit záludné hádanky,… Disponuje kreativitou, dedukcí, schopnosti učit se. Je to opravdu silný nástroj, ale stejně jako je inteligentní, je i omylná a dokáže si parádně vymýšlet. Nedělá to schválně,  chuděra to ani nepozná, kdy si vymýšlí a kdy ne. Však se učí od lidí 😀 Narozdíl od většiny lidí je však schopna svou chybu přiznat a ještě se za ní i omluvit. Podívejte, jak mi dneska nakecala, že ježci snášejí vajíčka 😀

 

 

Klidně přiznám, že jsem jí ten nesmysl o ježkovi sedícím na vajíčkach zbaštila i s navijákem. A za své mezery v přírodopise se nestydím. Stydím se za to, že mi docela dlouho trvalo, než jsem si ty informace ověřila z dalších zdrojů. A to je otázka na vás milé děti. Ověřujete si informace, nebo všemu, co někde zaslechnete, slepě věříte? Ono nepřesných, zavádějících, či přímo lživých informací je dnes všude spousta. A nemůžete slepě věřit nikomu, ani umělé ani lidské inteligenci, ani televizi, ani youtubku, ani Internetu, ani… Proto, když vám něco nedává smysl, je to v rozporu s vašim cítěním s vaší zkušenosti, nikdy neváhejte si informace ověřit, nebo otestovat.

PS.: A hádejte, kdo tak pěkně oilustroval nesmysl o vejcorodém ježkovi v úvodu? Ano byla to zase umělá inteligence, která se pro změnu specializuje na kreslení. Takže ani obrázkům, fotografiím a nejspíš už ani videím nelze věřit.

Ale ježka klubajícího se z vajíčka mi UI už nakreslit nezvládla 😀 Na ukázku pár pokusů pro zasmátí. Jak vidíte, fantazie UI opravdu nechybí 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *