Datová náročnost výuky

Dostala jsem za úkol zjistit, jak náročná je on-line výuka. Respektive, kolik dat sežere komunikace přes MS Teams a s jak velkými datovými přenosy pro online výuku třeba počítat.

Pokračovat ve čtení „Datová náročnost výuky“

Jak udělat webovky

Už více lidí mě oslovilo s otázkou jak si mohou jednoduše udělat vlastní web. V tomto článku se budeme věnovat jednoduchému a rychlému způsobu, jak přijít k vlastním pěkným webovkám. Využijeme k tomu webových šablon, kterých jsou na internetu spousty. Stačí je jen stáhnout a přepsat. Nemusíme přitom ani moc znát HTML jazyk. Pokračovat ve čtení „Jak udělat webovky“

Vyskládej slovo na 4

Aneb oběšenec, bez oběšence.
Tento program slouží k výuce čtení. Cílem je vybrat čtyři správná písmenka do slova, jenž vidíš na obrázku.
Vyber z nabídky ta správná písmena a dostaneš slovo na obrázku. Pokračovat ve čtení „Vyskládej slovo na 4“

Jak se hraje Černý petr

Černý petr je jednoduchá karetní hra pro dva a více hráčů. Vhodná i pro velmi malé děti (2,5+). Hra je překvapivě zábavná. Pro děti navíc velmi přínosná. Rozvíjí neverbální komunikační dovednosti. Učí zvládat své emoce, při snaze zachovat si pocker face 😀

Pokračovat ve čtení „Jak se hraje Černý petr“

Nevím co kreslím

Nejlepší výsledky při kreslení podle předlohy dosáhnete, když nevíte co kreslíte. Souvisí to s mozkovými hemisférami. Aby jste se skutečně zaměřili na TO co vidíte (světlé a tmavé místa, křivky, čáry) a ne to co kreslíte (oko, ucho, nos nebo zátiší s ovocem), zde je pár tipů: Pokračovat ve čtení „Nevím co kreslím“

Jak se hraje Viktoriánský ples

Tato logická hra pochází z Viktoriánské anglie. Pojďme se přenést na ples královny Viktorie, mezi urozené princezny a prince, kteří se snaží zatančit veselý, leč velmi spletitý tanec.

Taneční parket (naše herní deska) ma zvláštní tvar, jak můžeme vidět na  obrázku 1 níže. Do jednoho rohu umístite 8 tanečníků (černých figurek) do opačného rohu 8 bilých figurek (tanečnic). Tím obsadíme všechny pole kromě prostředního, to jediné je na začátku hry prázdné. Pokračovat ve čtení „Jak se hraje Viktoriánský ples“

Jak se hraje Pavouk

Tato napívnavá logická hra se odehrává na pavučině do které se chytla nebohá moucha. To neujde pozorností pavouků, kteří se jí snaží obklíčit.

Pokračovat ve čtení „Jak se hraje Pavouk“