Blog

Trojčlenka

Trojčlenka je to nejdůležitější co se matematice naučíš. Bude se ti ještě tisíckrát hodit ve škole i v životě. Pomocí ní si budeš moci odvodit různé vzorečky (rychlost, páky). Procenta, úhly, převádění jednotek a mnoho mnoho dalšího bude pro tebe velmi jednoduché, když budeš umět trojčlenku. UMĚT TROJČLENKU SE VYPLATÍ.

Pokračovat ve čtení „Trojčlenka“

Jak zvážit těžké pomocí lehkého

Přemýšleli jste někdy jak se váží třeba kamiony, nebo vagóny? A nebo jste možná ještě u doktora stáli na prapodivné váze bez digitálního displeje 🙂

V následujícím videu uvidíte, jak využít princip páky k vážení. Aneb jak pomocí nerovnoramenné váhy a omezeným počtem závaží zvážit těžší objekt.

Pokračovat ve čtení „Jak zvážit těžké pomocí lehkého“

Umělá inteligence – ježek

Je tomu pár měsíců, co se na veřejnost pustila umělá intelignece a ne jedna. Ono jako umělá inteligence se používá už dlouho, ale v této formě, kdy se s ní můžete bavit a nepoznáte, že nejde o člověka, navíc má přehled a vědomosti, které by jedna lidská hlavička, jen stěží pojmula, to tu ještě nebylo!

Pokračovat ve čtení „Umělá inteligence – ježek“

Stirlingův motor

Stirlingův motor je úžasná záležitost nejen pro steampunkery. Na rozdíl od parního motoru, který je na hraní celkem nebezpečný (hrozí opaření, výbuch, apod.) je Stirlingův motor na hraní jako stvořený. A navíc se každý rok koná soutěž o nejlepší Stirlingův motor.

Pokračovat ve čtení „Stirlingův motor“

HOLKY & KLUCI

Toto téma ke mě přišlo jako blesk z čistého nebe před rokem. Neustále se vrací, vyplavuje vzpomínky z dětství a nutí mě hledat původ a příčinu rozbrojů mezi holkami a kluky. Rozbrojů, které začínají v dětství, gradují v pubertě a vlečou se s námi kolikrát až do smrti 🙁

Proč? Jak? Kdy? Kde? …k tomu dochází. A lze tomu předcházet? Tak na tyto otázky hledám všemožně odpovědi a o své pátrání se s vámi dnes podělím. Snad vám to bude k užitku a harmonizuje to vaše vztahy.

Pokračovat ve čtení „HOLKY & KLUCI“