Jak se naučit anglicky?

S angličtinou se trápím od druhé třídy a jsem jí v podstatě nedknutá. Takže já vlasně nevím jak se jí naučit, ale podělím se s vámi o rady, které mi dávali ti, co to umí.

• „Já jsem se naučila anglicky z písniček a muzikálu. Přelož si písničky, které máš ráda a často posloucháš. Když budeš vědět o čem jsou, začneš v nich chytat slovíčka, fráze, atd.“ Radila mi kámoška, ke které jsem chodila na doučování.
  • „Já se naučil anglicky z basketu. Miluju basketbal, jenže to je hlavně americká záležitost. Většinu zápasu a článku o vrcholném basketu najdeš jen v angličtině. Tak jsem to začal sledovat a louskat v angličtině a tak jsem se jí naučil.“ Odpovědl mi kamarád na střední, když jsem vyzvídala, jak to, že umí tak dobře ajinu.
  • „Četla jsem knížky. Herryho Pottera, klasiku,…“ Radili další.
  • „No ze seriálů a anglických filmů.“ Vysvětlovali kolegové Erasmáci.
  • „Z počítačových her přece.“ Vzpomíná moje drahá polovička.
  • „Já neměl angličtinu na škole. Naučil jsem se anglicky až v práci.“ Vypráví mi táta. „Soudruzi koupili počítač ze západu. Mě hodili na stůl manuál v angličtině a do zahraničí na školení jel pan ředitel s manželkou… Takovou hračku neměl pomalu nikdo v celé republice. Zajímalo mě, co všechno to umí. Tak jsem vzal manuál, slovník a začal jsem to louskat. Naštěstí jsou manuály psány velmi jednoduchou angličtinou – jednoduché věty a omezené množstvím slov. Tak to šlo docela dobře.“
  • „Nesmíš se bát mluvit. Ty mluvíš dobře anglicky.“ Řekl mi angličtinář ve Finsku. Byl to první angličtinář, který se takto o mých schopnostech vyjádřil a mě tenkrát spadla čelist. Najednou jsem pochopila, že moje angličtina neohrožuje druhé na životě a že mi druhzí rozumí i bez předminulého času a správného slovosledu 😛

Suma sumárum, já neumím anglicky, protože jsem nenašla koníčka, který by mě anglicky naučil. Sledování televize považuju za ztrátu času. Nezajímá mě sport ani beletrie. Z počítačových her jsem si vesměs vystačila s Mariem a hledání min a z toho moc angličtiny člověk nepobere. Jednou za týden si poslechnu nějakou tu písničku, ale to je očividně málo. Ještě prubnu tu sovičku, kterou vychvaluje Broňa na videu níže.

Tak snad vám byl tento příspěvek ku prospěchu. A pokud máte svoje tipy a zkušenosti, jak se naučit cizí jazyk, napište to do komentářů dole 😉